jak wybrać surowiec na nagrobki?

Projekt nagrobka powinien spełniać walory nie tylko estetyczne ale i pasować do otoczenia w jakim ma znajdować się grobowiec.  W zależności od liczby sąsiadujących grobów, obecnej roślinności zmieniać się może efekt końcowy. Oczywiście, realizacja jest uzależniona od dwóch kryteriów - oczekiwań co do pomnika i posiadanego budżetu.

Projektowany pomnik powinien być odporny na czynniki klimatyczne i mechaniczne. Najtrwalszym surowcem jaki stosujemy przy produkcji nagrobków jest granit. Absorbuje, jest odporny na ogień i zabrudzenia, a odpowiednio impregnowany nie nasiąka woskiem i kwasami. Obecny w kilkudziesięciu barwach nadaje nagrobkom eleganckiego i pięknego charakteru. Zalety granitu przekładają się na jego wysoką cenę, dlatego alternatywą jest marmur. Dużo tańszy od granitu, prezentuje się niezwykle efektownie, jednak jest trudny w konserwacji i szybko ulega zużyciu.

Znając zachowanie się opisanych surowców, zawsze warto dbać o regularną impregnację nagrobka, a w razie potrzeby zastosować uszczelnienia. Dzięki odpowiedniej ochronie  pomnik będzie służył przez długie lata.

Jak pracujemy

Działamy w całej Polsce
Nasze siedziby są w takich miastach jak Łódź, Sieradz i Kalisz, ale przyjmujemy zamówienia z całego kraju.
Mamy wiedzę i doświadczenie
Stosujemy najnowsze technologie a lata praktyki pozwalają nam oferować usługi najwyższej jakości
Serwis i naprawa
Na wszelkie nasze usługi oferujemy roczny okres gwarancji, która obejmuje nie tylko naprawy ale też podstawowy pakiet ochronny.
Konsultujemy projekt
Dbamy o zadowolenie klienta, dlatego na każdym etapie wyjaśniamy szczegóły realizacji.